![]() |
fot. http://brhminus.blogspot.com/ |
fot. http://brhminus.blogspot.com/ |
Nieco później, bo w czerwcu, a nawet lipcu zakwitnie nam irys holenderski. Jest to również odmiana przeznaczona do nasadzeń jesiennych. Cebule sadzimy na głębokość około 8 cm i zachowujemy około ośmiocentymetrowy odstęp. Nasze cebulki także musimy zabezpieczyć na zimę. Irys holenderski nie potrzebuje wielkiej ilości słońca, wręcz przeciwnie, preferuje stanowisko bardziej zacienione. By nasze irysy się dobrze rozwijały, potrzebują żyznej gleby i sporo wilgoci, szczególnie w okresie wegetacyjnym.
![]() |
fot. http://brhminus.blogspot.com/ |
Wiosenna odmiana krokusa, zakwitnie nam już w marcu i zachwyci nas żółtą oraz fioletową barwą. Jeżeli cebule posadzimy do żyznej, bogatej w składniki odżywcze gleby, możemy się spodziewać, że krokus będzie kwitł aż do lata. Potrzebuje on także sporo słońca oraz wilgoci. Cebule wykopujemy z ogrodu w czerwcu, oczyszczamy i przechowujemy aż do następnego roku w temperaturze pokojowej.
Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o tulipanach. To chyba najbardziej popularne kwiaty cebulowe. Mamy naprawdę ogromny wybór, jeżeli chodzi o odmiany oraz kolorystykę i kształt kwiatów. Te wiosenne zakwitną już w marcu, ale istnieją też odmiany roztaczające swoje piękno w kwietniu i maju. Tulipany sadzimy w słonecznym miejscu, tam gdzie gleba jest wystarczająco bogata w próchnicę.
Kwiaty cebulowe, to urokliwe oznaki wiosny. Warto zaplanować posadzenie ich w swoim ogrodzie, a przywitają nas już w pierwszych ciepłych miesiącach.
Autor Marta Niegierewicz